391167-2026 - Resultat
Sverige – Företagshälsovård – Företagshälsa
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFöretagshälsa
BeskrivningFöretagshälsovård för Räddningstjänsten Storgöteborg. Företagshälsan har till uppgift: • Att vara en resurs i det förebyggande arbetsmiljöarbetet. • Att vara en resurs i samband med att medarbetare behöver arbetsanpassning eller rehabilitering. • Att bidra till att upprätthålla, och vid behov förbättra, medarbetares hälsa och arbetsförmåga. Tyngdpunkten i företagshälsans arbete ska vara förebyggande samt efterhjälpande. Uppdraget är uppdelat i två (2) avtalsområden, RSG:s verksamhet i kommunerna: A: Göteborg, Härryda, Kungsbacka, Lerum, Mölndal och Partille. B: Lilla Edet, Stenungssund och Tjörn.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandets viktigaste känneteckenInga förhandlingar kommer att äga rum. Tilldelning sker baserat på bästa förhållande mellan pris och kvalitet.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85147000 Företagshälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelOMRÅDE A. Samarbete och uppstart
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116625:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOMRÅDE A. Individärenden
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116625:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOMRÅDE A. Medicinska kontroller
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116625:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelOmråde B. Samarbete och uppstart
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116625:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelOMRÅDE B. Individärenden
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116625:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelOMRÅDE B. Medicinska kontroller
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116625:Lot:6