See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inspektion av rörledningar
Beskrivning: Öckerö kommun upphandlar ramavtal för tv-inspektion av avloppsledningar. Uppdragen som kommer att avropas mot bakgrund av det ramavtal som nu upphandlas ingår i processen för drift och underhåll av kommunens VA-ledningar. Uppdrag och erforderlig utrustning ska följa Svenskt Vattens senaste aktuella publikation om inte annat specifikt anges av Beställaren.
Intern identifierare: MSBN 2024/60
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90491000 Besiktning av avlopp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000