2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anskaffning av Spårfordon
Beskrivning: Upphandlingen omfattar 13 spårfordon av modellen Stadler Dosto ER 1, 4-vagnar med tillhörande högvärdeskomponenter, strategisk utrustning och dokumentation.
Intern identifierare: ABT25/0887
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34600000 Järnvägs- och spårvägslok, rullande materiel samt tillhörande delar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Mängd: 13