2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ogräsbekämpning med hetvatten samt bekämpning av invasiva växter 2024
Beskrivning: Lunds Kommuns Fastighets AB avser upphandla Ogräsbekämpning med hetvatten samt bekämpning av invasiva växter, där köparen i sistnämnda förordar bekämpningsmedelsfri bekämpning i form av E-weeding eller liknande inom vårt fastighetsbestånd i Lunds kommun. Upphandlingen är delat i två delar, ogräsbekämpning med hetvatten och bekämpning av invasiva växter, där man kan lämna anbud på båda eller ett av uppdragen.
Intern identifierare: 24/20
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77312100 Ogräsbekämpning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000