Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltider till skola, barnomsorg, äldreomsorg och dagcenter i Bräcke
Referensnummer: 2018/175 05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55322000 Tillagning av måltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Bräcke kommun upphandlar tillagning och servering av måltider till Bräcke skola och förskola, samt leverans av färdiga måltider till barnomsorg, äldreomsorg och Dagcenter i Bräcke.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55320000 Måltidsservering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen