391307-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Kramfors: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukresor Sollefteå kommun.
Referensnummer: 17/00472
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser anropsstyrd trafik i Sollefteå kommun, närmare bestämt de landstingsbetalda sjuktransporterna till och från samt inom Sollefteå kommun. Trafiken ska bedrivas från augusti 2018 till och med den 12.6.2021.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen