Beskrivning av upphandlingen
Göteborgs Stads och samverkande kommuner och bolags behov av följande tjänster: Högtrycksspolning och slamsugning, Slamsugning av brunnar enligt plan, Torr- och våtsugning, TV-inspektion, Filmning och ovalitetsmätning.
Högtrycksspolning och slamsugning.
Förvaltningen för Inköp och upphandling (Inköp och upphandling) genomför en ramavtalsupphandling. Inköp och upphandling inbjuder anbudsgivare, nedan kallad leverantör, att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument.
Objekt och omfattning:
Ramavtalet omfattar följande delområden.
2. Göteborg-Torr och Våtsugning.
5. Härryda-Torr och Våtsugning 6. Härryda-TV-inspektion, filmning med tillägg för satellitkamera och ovalitetsmätning med laser.