Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbtjänster och webbutbildning.
Referensnummer: 7812/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Brottsoffermyndigheten söker en leverantör som kan bistå myndigheten med att förvalta och utveckla webbplatser och webbutbildningar, vilket även inkluderar filmproduktion. Leverantören ska också bistå i arbetet med att ta fram nya webbplatser och webbutbildningar. Leverantören ska erbjuda en helhetslösning beträffande webbplatser och webbutbildning då dessa i hög grad kommer att vara integrerade. Hosting av nuvarande och kommande webbplatser samt webbutbildningar omfattas inte av denna upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej