391495-2022 - ResultatSverige-Linköping: Utrustning för osteosyntes
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Osteosyntesmaterial - Anatomiska plattor övre extremitet
Referensnummer: UC-2020-09-01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33183300 Utrustning för osteosyntes
II.1.4.
Kort beskrivning
Osteosyntesmaterial / Traumaprodukter för ortopediverksamheten i Region Östergötland.
Anatomiska plattor Vinkelstabila 3,5/2,7 mm övre extremitet, var tidigare anbudsområde fyra ( 4 ) i upphandlingen Osteosyntesmaterial UC-2020-09, men anbudsområdet avbröts och tilldelades inte.
Anbudsområdet kommer nu att annonseras på nytt i denna upphandling UC-2020-09-01 Osteosyntesmaterial - Anatomiska plattor övre extremitet.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandlande myndighet inte anser att upphandlingen lämpar för uppdelning i olika anbudsområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33141700 Ortopediska artiklar, 33183000 Ortopediska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen