Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskinstege - Värends räddningstjänst
Referensnummer: 22/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34114110 Räddningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Upphandlingen avser byggnation och leverans av en (1) fabriksny maskinstege samt en option på ytterligare en fabriksny maskinstege och option på serviceavtal gällande både chassi och påbyggnad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144210 Brandfordon, 34913700 Brandbilsstegar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen