391504-2023 - ResultatSverige-Vendelsö: Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal transport- och maskintjänster med arbeten inom Tyresta Naturreservat och Nationalpark
Referensnummer: 23/82
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Med denna upphandling avser Stiftelsen Tyrestaskogen täcka behov för transport- och maskintjänster inom Tyresta naturreservat och nationalpark.
Beställaren avser ingå avtal med en (1) leverantör för dessa arbeten inom Tyresta naturreservat och nationalpark.
Avtalstiden är fyra år inklusive förlängningsoptioner. Planerad starttid för avtalet är 2023-09-01.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60181000 Uthyrning av lastbilar med förare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen