Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Takskottning
Referensnummer: A 20-059 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av snöskottning av yttertak och röjning av nedhängande istappar för succesivt avrop under avtalstiden. Skriftliga ramavtal kommer tecknas inom två delområden. Delområde ett med Örnsköldsviks kommun som tecknar ramavtal med två leverantörer och delområde två med bolagen som tecknar ramavtal med en leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Takskottning för Örnsköldsviks kommuns anläggningar.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takskottning för Bolagen Miva och Övikshems anläggningar.
Del nr: 2