2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Konstruktör
Beskrivning: Denna upphandling avser Ramavtal Konstruktör. Beställaren avser att teckna ramavtal med två (2) konsultföretag. Avrop sker genom en kombination av procentuell fördelning och förnyad konkurrensutsättning. Se AUC.1 Omfattning.
Intern identifierare: UPH-2018-0426
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71323200 Teknisk konstruktion av anläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Konstruktör