2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenadmaskintjänster inom avfallsanläggning
Beskrivning: Ramavtal gällande entreprenadmaskintjänster till Moskogen och Storskogen avfallsanläggningar. Uppdraget avser löpande och sällanförekommande entreprenadmaskintjänster såsom hjullastare för masshantering, lastning och lossning av avfall m.m., grävmaskin för dikesrensning, dikning, masshantering m.m., dumper för masshantering och transport, kross- och sorterverk för jord- och stenmassor m.m., snöröjning och lastväxlarlastbil för interna masstransporter m.m.
Intern identifierare: 25KLSO48
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000