Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende flytt- och magasineringstjänster.
Uppdragen är av varierande storlek och innefattar bl.a. flyttning och transport av kontorsinventarier och bohag mellan en eller flera avsändar- och mottagaradresser inklusive lastning och lossning på respektive plats.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63110000 Godshantering, 63120000 Lagring och magasinering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för flyttjänster samt magasinering.
Inledning: