391660-2019 - ResultatSverige-Stockhom-Arlanda: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tow Tractors, Belt Loaders and Assisted Belt Loaders
Referensnummer: SDA 2018-01102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
The assignment covers purchase and rent of new vehicles. The procurement consists of 3 contract areas. The contract areas are:
1) New tow tractors 100 % electrically propelled. In this contract area Swedavia will include renting of vehicles;
2) New telescopic belt loaders 100 % electrically propelled;
3) New assisted belt loaders 100 % electrically propelled.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2