2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetsintegrerad utbildning - Undersköterska
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Arbetsintegrerad utbildning till undersköterska. Östra Göinge kommun (org.nr. 212000-0860) är upphandlande myndighet och agerar i denna upphandling som en Inköpscentral enligt LOU för avropande kommuner, Hörby-, Höör-, Osby samt Bromölla kommuner som ingår i Inköpscentralens samarbete.
Intern identifierare: KS 2026-00297
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79632000 Utbildning av personal
Ytterligare klassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning, 80210000 Teknisk och yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå, 80212000 Yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå, 80320000 Medicinsk utbildning, 80500000 Utbildningstjänster, 80521000 Utbildningsprogram, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Arbetsintegrerad utbildning - Undersköterska