Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Organisationskonsulter.
Referensnummer: UH-2016-135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings-, Linköpings- och Kinda kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande organisationskonsulter. Anbud kan lämnas på ett eller 2 av följande separata anbudsområden:
1. Management och ledningsgruppsutveckling,
2. Lean.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 22 840 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Management och ledningsgruppsutveckling
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Antal månader: 48
Detta kontrakt kan förlängas: nej
Lean
Del nr: 2