Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för konsulter för krisberedskap och civilt försvar.
Referensnummer: 457-9180-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79430000 Krishantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet av konsulttjänster inom området skydd mot olyckor, krisberedskap och civilt försvar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75240000 Tjänster för allmän säkerhet, lag och ordning, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet, 79632000 Utbildning av personal, 80330000 Säkerhetsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
N/a.