3917-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Solna: Mikroskop
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Takhängt operationsmikroskop för ögonkirurgi
Referensnummer: STE 2212-0399
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
S:t Eriks Ögonsjukhus välkomnar leverantörer att lämna anbud avseende ett takhängt operationsmikroskop som ska användas för ögonkirurgi med speciell inriktning mot bakre segmentet (vitrektomier).
Upplysningar under upphandlingen och förtydliganden av upphandlingsdokument
Prövning av anbudsgivare
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen