Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Discontinuance 2017-01-27 Cable coils for aircraft stands.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45314300 Kabelutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement concerns the delivery of Cable Coils for aircraft stands for the Swedish Defence and includes all accessories, spare parts, exchangeable units and documentation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34960000 Flygplatsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen