391730-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Oskarshamns Ridklubb om-till-nybyggnad (2)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelOskarshamns Ridklubb om-till-nybyggnad (2)
BeskrivningEntrprenaden utgör om-, till- och nybyggnation av Ridanläggning fastigheterna Oskarshamn 3:6 & 3:7. Entreprenaden avser ombyggnad av befintligt ridhus 001 inrymmandes en ny foderförvaring samt tillbyggnader av två stalldelar med invändiga teknik-och förvaringsutrymmen, en administrationsdel, en läktargång. En ny yttre spolplatta och en ny yttre gödselplatta. Befintlig byggnad har ett fotavtryck på ca 3 000 kvm. Tillbyggnad är ca 1 000 kvm.
Intern identifierareU-028-2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45111000 Rivning och förberedande anläggningsarbeten, 45111100 Rivning, 45111200 Förberedande anläggningsarbeten och rivning, 45111230 Markstabilisering, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000