39175-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Optiska instrument
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Atomic layer deposition (ALD) system with ellipsometer.
Referensnummer: UH-2016/73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38600000 Optiska instrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Atomic layer deposition system (ALD).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24000000 Kemiska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen