Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetsfönster
Referensnummer: AUTO223-1606/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tillverkning, leverans och montage av måttbeställda (varierande storlekar) specialglas vilka ska monteras i fönsterbågar mot befintliga karmar. Höga skyddskrav avseende explosion, beskjutning och ljud kommer att ställas på det sammansatta fönstret och montage.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44221100 Fönster, 45421132 Montering av fönster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen