391785-2016 - ResultatSverige-Umeå: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av avlidna Malå.
Referensnummer: VLL 1010-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerbottens läns landsting ämnar upphandla avtal för transport av avlidna till och från bårhus/kylrum i Malå, Västerbotten. Upphandlingen baseras på villkor och förutsättningar, som anges i detta förfrågningsunderlag inklusive bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen