391811-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Distributionsutrustning – Transformatorstation Utansjö
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransformatorstation Utansjö
BeskrivningHärnösand Energi & Miljö AB avser att utöka mottagningsstation F7 Utansjö. Till stationen skall det levereras en (1) krafttransformator 45/12 kV, 10 MVA.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31213000 Distributionsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 45315300 Anläggningar för elförsörjning, 45317200 Elinstallation av transformatorer, 51111300 Installation av transformatorer, 51112100 Installation av eldistributionsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001