391851-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster Casino Cosmopol Stockholm
Referensnummer: 2023-01495
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Casino Cosmopol Stockholm består huvudsakligen av olika spelytor, men även restaurang och personal-ytor. De olika typerna av lokaler är spelytor, entréer, restauranger, bar, utbildningslokaler, kontor, personalutrymmen, rökrum, personalmatsal, omklädningsrum, garderob, terrass, mötesrum, toaletter, trappor, hissar, etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen