391869-2017 - ÄndringSverige-Stenungsund: Fastighetsskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal – Yttre skötsel.
Referensnummer: 17/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av yttre skötsel för bostadsfastigheter i Stenungsunds kommun. Bostadsfastigheterna är uppdelade i 4 olika anbudsområden.
Entreprenaden avser yttre skötsel, vilket innefattar trädgårdsskötsel, maskinsopning och snöröjning samt arbetsuppgifter kopplade därtill.
Entreprenaden utgör ett totalåtagande med funktions och resultatansvar inom respektive del.