391948-2026 - Resultat
Sverige – Avfallshantering – Transport och omhändertagande av mat- och restavfall
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport och omhändertagande av mat- och restavfall
Beskrivning: Ulricehamns Energi upphandlar leverantör för transport och omhändertagande av mat- och restavfall.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90513300 Avfallsförbränning, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001