See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård förskolor och skolor
Beskrivning: Upphandlingen avser lokalvård för förskolor och skolor i Lunds kommun. I uppdraget ingår bland annat, men inte uteslutande, daglig lokalvård, periodiska golvunderhåll, månadsstädning, storstädning och påfyllning av hygienmaterial.
Intern identifierare: BSN 2025/5522
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000