Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll, utemiljö inom Norrköpings kommun; Södra stadsdelarna samt Krokek, Kvarsebo, Vikbolandet (område 4)
Referensnummer: KS 2023/0500
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll, utemiljö i sammanlagt 61 förvaltningsobjekt i södra stadsdelarna samt Vikbolandet, Krokek och Kvarsebo,
benämnt som område 4.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt upphandlingsdokumenten