391987-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Datorrelaterad utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30230000 Datorrelaterad utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings Kommun inbjuder till anbudsgivning avseende Nätverksprodukter.
Syftet med upphandlingen är att teckna ett kort leveransavtal avseende ett engångsköp av kommunens aktuella behov av nätverksprodukter.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30230000 Datorrelaterad utrustning, 32412110 Internetnätverk, 30237100 Delar till datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen