Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationstankning och bulkleveranser av drivmedel och eldningsolja
Referensnummer: 2018/318
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
SRV återvinning AB (nedan kallat SRV) har beslutat att upphandla ramavtal på Stationstankning av drivmedel och bulkleveranser av drivmedel och eldningsolja.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 55 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09100000 Bränslen, 09120000 Gasformiga bränslen, 09130000 Petroleum och destillat, 09134230 Biodiesel, 09134232 Biodiesel (B100), 09135100 Eldningsolja, 09200000 Petroleum-, kol- och oljeprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen