Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flerskiktspåsar 2020
Referensnummer: 935-A276.702/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18937100 Förvaringspåsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens och Tullverkets behov nationellt. Ramavtalet omfattar leverans av flerskiktspåsar. Målet är att få tillgång till flerskiktspåsar av tillräcklig kvalitet som förhindrar sitt innehåll från att avge dofter från substanser och från att läcka vätska.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18937100 Förvaringspåsar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen