Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv Plogen, Luleå Räddningsstation
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44163100 Rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny Räddningsstation
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44163100 Rörledningar, 45000000 Anläggningsarbete, 45216121 Byggnation av brandstation, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45331210 Installation av ventilation, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen