392135-2019 - ÄndringSverige-Tyresö: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av Förskola Akvarievägen, Tyresö kommun
Referensnummer: 2019/KSUH 0005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser nybyggnation av förskola Akvarievägen i Tyresö Kommun