392183-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Underhåll och reparation av datautrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och support på printer samt förbrukningsmaterial 2021
Referensnummer: 21/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50312000 Underhåll och reparation av datautrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling är en samordnad upphandling mellan Sveriges Television (SVT) och Sveriges Utbildningsradio (UR).
PS-bolagen har ett löpande behov av service och support samt förbrukningsmaterial till sina befintliga printers. Med printer avses multifunktionsskrivare för utskrift, kopiering och skanning samt skrivare
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30232000 Kringutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen