Typ av upphandlande myndighet Offentligrättsligt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT Arbetsplatser – Administration och Skola.
Referensnummer: Kst 2014/351
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72500000 Datortjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser upphandling av IT-arbetsplatser för administration och skola för samtliga verksamheter inom Järfälla Kommun. Anbud kan lämnas på ett eller flera områden. Tilldelning kommer att ske på respektive område.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen