392278-2016 - ResultatSverige-Lund: Cyklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av cyklar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lund.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av cyklar, både el och traditionella cyklar och cykelservice för Lunds kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34430000 Cyklar, 34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor, 34431000 Cyklar utan motor
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.