392284-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finans- och försäkringstjänster – Försäkring
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Försäkring
Beskrivning: På uppdrag av Umeå Energi AB inbjuder härmed Försäkringsmäklarna Skeppsbron AB att lämna anbud avseende Umeå Energi AB:s företagsförsäkringar.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112549:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66514100 Försäkringar med anknytning till transport, 66510000 Försäkringar