392298-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sjukskötersketjänster – Bemanning legitimerade sjuksköterskor Burlövs kommun 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanning legitimerade sjuksköterskor Burlövs kommun 2024
BeskrivningUppdraget avser tillhandahållande av vikariebemanning med svensklegitimerade sjuk-sköterskor inom vård och omsorg i Burlövs kommun. Uppdraget avser vikariebemanning vid personalfrånvaro. Bemanning kan behövas vid sjukdom, ledighet eller korttidsfrånvaro under hela kalenderåret.
Intern identifierare24/1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85141200 Sjukskötersketjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelBemanning legitimerade sjuksköterskor