392334-2022 - ResultatSverige-Krokom: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: KS22/103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Krokoms kommun genomför en upphandling av kommunikationstjänster och inbjuder härmed att inkomma med anbud.
Upphandlingen avser professionellt externt stöd för strategisk kommunikation och rådgivning, grafisk formgivning, fotografering samt textproduktion.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79342000 Marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning, 79960000 Foto- och tillhörande tjänster, 92312211 Skrivbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen