392363-2018 - ResultatSverige-Umeå: Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljud, ramavtal
Referensnummer: VLL 1144-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal för fem delområden av ultraljudsutrustning till Västerbottens läns landsting.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Utraljud avandcerad
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ultraljud standard
Del nr: 2
Ultraljud för kärlaccess
Del nr: 3
Handhållet ultraljud
Del nr: 4
Resturinmätare
Del nr: 5