392380-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Programvara för administration
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Skolplattform, 2016/66.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Mora.
Nuts-kod SE312 Dalarnas län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Skolplattform som systemstöd för skoladministration och pedagogik.
För denna anbudsprocess använder sig inköparen av Mercell Sourcing Service. För att meddela ditt intresse samt att få tillgång till samtliga dokument, klicka på nedanstående länk eller kopiera den och klistra in i din webbläsare: http://permalink.mercell.com/61263240.aspx
Följ därefter instruktionerna på webbsidan.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48219300 Programvara för administration, 48931000 Programvara för utbildning, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej