392439-2020 - ResultatSverige-Vankiva: Motorfordon för godstransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Lastväxlarfordon med kran
Referensnummer: HMAB 2020/222
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34130000 Motorfordon för godstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av följande:
Ett (1) styck fabriksnytt lastväxlarfordon med monterad kran och verktyg för lyft och tömning av underjordiska behållare samt tillbehör och serviceavtal innefattar även inbyte av begagnat fordon.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34130000 Motorfordon för godstransport, 34140000 Tyngre motorfordon, 34142000 Kranbilar och dumprar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen