2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markkabel 130 kV Karlstad
Beskrivning: Entreprenaden avser förlägga ett nytt 130 kV förband 3x1x630/95mm2 mellan KVM-KNM-KÖM i Karlstad. Entreprenaden omfattar all materiel, utföranden, montage och byggnation av de nya ledningarna VL34 och VL35.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133605:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45231400 Anläggningsarbeten för kraftledningar, 45232200 Arbeten för kraftledningar