392460-2020 - ResultatSverige-Karlstad: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel Lilla grossisten
Referensnummer: Rs/200756
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland ämnar upphandla livsmedel till regionens kök.
Upphandingen avser Lilla Grossisten
Kött, vilt och chark
Ägg
Potatis och rotfrukter
Skafferivaror
Regionen kommer inte att i avtal kunna garantera viss volym. Antagen leverantör är skyldig att leverera det verkliga behovet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skafferivaro