392485-2016 - ResultatSverige-Södertälje: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Helhetsdrift IT, Katrineholms kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Katrineholm.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Katrineholms kommun avser att upphandla ny helhetsdrift gällande IT. Detta är en omannonsering av tidigare avbruten upphandling (TI 2015-1021).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72222300 IT-tjänster, 72267100 Underhåll av IT-programvara, 72514000 Drift av dataanläggning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.