392495-2016 - ResultatSverige-Sollentuna: Företagshälsovård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av företagshälsovård.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 25: Hälso- och sjukvård och socialtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sollentuna.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Sollentuna kommun samt de kommunala bolagen AB SOLOM och Sollentunahem AB avser teckna avtal med en leverantör för leverans av tjänster inom företagshälsovård.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
85147000 Företagshälsovård
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.