392498-2019 - ResultatSverige-Kalmar: Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markstensprodukter
Referensnummer: 2018-53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser marksten, markstensplattor, natursten samt murstöd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44912000 Diverse byggnadssten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen